שאלות ותשובות על פרקטים

שאלות ותשובות על פרקטים

1. מהו פרקט דו שכבתי?

* פרקט דו שכבתי הוא למעשה הפרקט הפופולארי ביותר להתקנה בישראל. מדובר ברוב המקרים בפרקט שהשכבה העליונה שלו עשויה מעץ אלון והחלק התחתון משכבות הנקראות MDF.

2. מה ההבדל בין פרקט דו שכבתי, תלת שכבתי או רב שכבתי?

* פרט לכך שקיים הבדל בכמות השכבות בין שלושת הסוגים, יש גם הבדל בין טיב הפרקט, האיכות ורמת הגימור שלו בהתאם לחברה שמספקת לכם את הפרקט. הפרקט הדו שכבתי נחשב לפרקט היקר ביותר בשל היותו מיוצר לרוב על ידי חברות איטלקיות, בעוד הפרקט התלת שכבתי מיוצר כאן בישראל.

3. מה כדאי לבחור קודם כל את החברה המייצרת את הפרקט או את סוג הפרקט?

* מומלץ קודם כל לבחור את החברה בהתאם לשם, למוניטין ולמקצועיות של החברה ואז להתייעץ עם בעל המקצוע המייצג את החברה לגבי המוצרים הטובים והמובילים שלהם. לכל חברה יש מוצר שבו רמת הגימור ואיכות המרכיבים היא מהטובות בשוק ולכן כדאי לבצע את הבחירה בהתאם לכך.

4. האם קיים הבדל גם ברמת התחזוקה בין סוגי הפרקטים השונים?

* פרקט שכבתי ניתן לחדש אחת לכמה שנים. בנוסף, תמיד קיימת אפשרות להוציא חתיכה מהפרקט מבלי לפרק את כל החלל.

5. מהו פרקט למינציה?

* פרקט למינציה הוא פרקט שעשוי מ- HDFועליו מניחים הדפס של עץ אמיתי אותו מצפים בניילון. אם נקפיד לבחור בהדפסה המאופיינת ברזולוציה איכותית וגבוהה, כך הפרקט יקבל מראה יוקרתי, ייחודי ומקורי. העלות של פרקט הלמינציה נמוכה בהרבה בהשוואה לפרקט תלת, דו או רב שכבתי.

6. האם קיימים עוד סוגים של פרקטים?

* כן. הפרקט הנחשב ליוקרתי ולמיוחד ביותר בעל המראה הטבעי של פרקט קלאסי הוא פרקט עץ מלא המכונה גם פרקט מעץ גושני. העלות שלו גבוהה בהרבה בהשוואה לפרקטים האחרים וגם עלות ההתקנה נחשבת לגבוהה. פרקט גושני ניתן לחדש אחת לכמה חודשים בתהליך פשוט של שיוף ושימון. סוג נוסף של פרקטים הוא פרקט פולימרי שנחשב לעמיד במים וזה גם היתרון שלו. פרקט פולימרי הוא סוג של שילוב בין פרקט למינציה לפרקט PVC והוא מאופיין ברמת שחיקה גבוהה. חשוב לציין כי מדובר בפרקט סינתטי אך הוא לא מתנפל כאשר הוא במגע עם מים. מצפים את הפרקט נגד החלקה ואז ניתן להתקין אותו במקומות כמו חדר האמבטיה, שירותים ומטבח.

7. כיצד ניתן להתאים את הגודל של לוחות הפרקט בו בחרנו לחלל עצמו?

* ובכן יש כל מיני קריטריונים אותם יש לשייך לגודלו של החלל. יש להתייחס לסוג החלל בין אם זה חדר השינה, הסלון או חדר הילדים. כאשר בוחרים את הפרקט גם יש להתייחס לצבעים של הקירות, של הרהיטים ובכלל לכיוון העיצובי הכללי אותו אנו מעוניינים להשיג. אם החלל הוא קטן, כדאי לבחור בלוחות פרקט צרים או בלוחות עם חיתוכי זיג זג. לעומת זאת, אם החלל גדול קיימת כמובן אפשרות לבחור לוחות עוצמתיים יותר.

8. מה הקשר בין עיצוב לסוג הפרקט?

* יש בתים בעיצוב מודרני, כפרי, קלאסי ויש כאלה המשלבים כמה סגנונות. חשוב לבחור פרקט המתאים לסגנון העיצובי של הבית בשל היותו של הפרקט נותן את הטוויסט הסופי וגם משפיע על רמות האור. לבית מודרני למשל יתאים פרקט במראה נקי וחלק בצבעים אפורים או חומים בהירים ללא בקעים, בעוד לבית בעיצוב כפרי ניתן לשלב פרקט מסיבי יותר עם מרקם גס בצבעים אפילו כהים.

9. איך מתקינים את הפרקט?

* לכל סוג פרקט יש שיטת התקנה ייחודית משלו. פרקט למינציה למשל נהוג להתקין בשיטה צפה כאשר פורסים משטח ספוג בכדי למקסם את

יכולת הבידוד של הריצוף. פרקט מעץ מלא או גושני נהוג להדביק או בעזרת מסמרים וכך גן פרקט הפולימרי.