שאלות ותשובות בנושא מטבחים

שאלות ותשובות בנושא מטבחים

1. מהם הקריטריונים החשובים ביותר לבחירת מטבח?

* הקריטריונים החשובים ביותר לבחירה ותכנון של מטבח חדש הינם: גודל החלל, כמות האחסון, חומרי הגלם מהם המטבח עשוי, הסגנון העיצובי של המטבח וכמובן החברה שתעצב עבורנו את המטבח החדש.

2. אלו דברים יש לבדוק לפני שבוחרים חברת מטבחים?

* טרם בוחרים חברה שתתכנן, תייצר, תבנה ותרכיב עבורנו את המטבח החדש עלינו לבדוק שאכן מדובר בחברה מוכרת הפועלת בתחום. חשוב לבדוק כמה זמן לקוח לחברה להתקין עבורנו את המטבח מרגע ההזמנה, האם ההתקנה כלולה במחיר, האם המתקין הוא מתקין של החברה או שמא מדובר במתקין חיצוני, לשאול כמה שנים אחריות יש לנו על המטבח ובאיזה חומרי גלם עושה החברה שימוש. חשוב להבין כי מטבח הוא חלל אותו אנו מעצבים לרוב פעם אחת בחיים, גג פעמיים ולכן יש לבחור את חברת המטבחים או הנגר בקפידה רבה. מכיון ומדובר במקום בו יש נושא של מים, חום ושינויי טמפרטורה יש לשים דגש רב על הנושא של חומרי הגלם שיחזיקו מעמד וישרתו אותנו לאורך שנים רבות.

3. אילו סוגים של מטבחים קיימים?

* את סוגי המטבחים נהוג לחלק לשתי קטגוריות. הקטגוריה הראשונה היא הסגנון העיצובי של המטבח והשנייה היא האווירה של המטבח. מטבח מודרני ומטבח כפרי הם הסגנונות העיצוביים הפופולאריים ביותר כאשר היום גם ניתן לשלב ביניהם. לעומת זאת, ניתן לעצב מטבח מודרני או כפרי באווירה פרובנסיאלית צרפתית, מטבח אנגלי שיקי, מטבח אמריקאי, איטלקי והשמיים הם הגבול.

4. על מה מתבסס הרעיון של מטבח מודולרי?

* בין הדברים הכי חשובים במטבח בכדי שנוכל להנות מיעילות בעבודה הוא הנושא של אחסון נכון ונגישות כמובן. ככל שנחשוב לעומק לפני שאנו מתכננים המטבח שלנו, נוכל להנות מסדר, ניקיון ורוגע. למעשה, המטבח המודולרי מתבסס על הרעיון של להסתיר כמה שיותר כלים ואביזרים מהעין, וכך לשמור על ניקיון. יש המון מטבחים שגודל החלל שלהם מוגבל ולכן צץ הצורך הזה לבשל בשטח קטן יחסית עם שילוב אמצעים טכנולוגיים מופלאים כמו למשל יחידות אחסון שמתפרסות על קיר שלם.

5. איך הכי נכון לבחור את הצבעים של המטבח שלנו?

* בחירת הצבעים הינה חשובה שכן היא תשפיע על רמת האור ועל האווירה שתתקבל בסופו של דבר. את הצבעים כדאי לבחור בהתאם לקו או לסגנון העיצובי שמנחה אותנו. הגוונים הכי נפוצים במטבח הם לבן, אפור וניתן כמובן לשלב גוונים טבעיים של עץ המדגישים אלמנטים מסוימים במטבח. אם הלכנו על מטבח מודרני קלאסי, בהחלט ניתן לתת קונטרסט עם צבע חזק ללבן כמו אדום או צהוב, אך חשוב לבחור בצבעים שלא יימאס לנו מהם תוך זמן קצר. בחרו בצבעים רחיצים שיאפשרו לנו לנקות את המטבח בקלות מבלי להסתבך.

6. האם כדאי ללכת על טרנדים או שמא להישאר עם הקלאסי המוכר?

* ובכן לכל בחירה יתרונות וחסרונות. טרנדים כמו סגנון הייטקיסטי, דרמטי או רומנטי הם בהחלט סגנון שכרגע נחשבים עכשוויים אך עלולים להיעלם או להידעך עם הזמן בעוד קלאסי זה משהו שנשמר ונשאר עדכני ורלוונטי לאורך שנים. מה שכן ניתן לעשות הוא ללכת על קווים קלאסיים ולשלב אלמנטים מכל מיני עולמות שמעניינים אותנו ואז ניתן לעשות עם הזמן שינויים. את הקו הכללי של המטבח כדאי לבחור ולעשות שימוש בחומרים מסורתיים כמו עץ וצבעים נעימים אך בהחלט ניתן לשחק עם שלל אביזרים כמו פינת האוכל, התאורה, אביזרי הפרזול ועוד כך נוכל להנות משני העולמות.