קטלוג ספוטים

שוב ושוב, אנשים נוטים שלא לבחור באפשרות התקנת תאורה שקועה, למרות שמדובר בעיצוב ממש ממש קל. קטלוג ספוטים מראה כיצד ניתן לבצע התקנת תאורה, צעד אחר צעד, תוך הצבעה על מה שצריך לזכור, כך שכל אחד יוכל לבצע את הפעולה בביתו בעתיד.

תאורת לד שקועה

ניתן להתקין ערכת תאורת לד שקועה, המורכבת מנוריות בגוון לבן חם ונעים הצורכות מעט אנרגיה. הן מאירות את החדר בדיוק כמו נורות קונבנציונליות, אך צורכות שמונים אחוזים פחות אנרגיה, ויש להן אורך חיים של 25,000 שעות.

כלים להתקנת תאורה שקועה

אם בחרת מתוך קטלוג ספוטים תאורה זו, עליך ליצור תבנית קידוח לפתיחת המקום להתקנת מנורות, כולל שנאי וקישור קו, אך כמובן שתזדקק לכלים נוספים.

עבור נורות עגולות שקועות תזדקק למסור בגודל מתאים ליצירת החורים. מסור זה משולב עם עבודת מקדחה. בנוסף יש צורך במברגי פיליפס חשמליים, גלאי מתח בעל שני פינים, וכמובן עיפרון.

התקנת תאורת תקרה

יש צורך בתקרה חלולה עם עומק התקנה מסוים לאורות רכובים על התקרה. החורים אינם חייבים להיות עמוקים במיוחד, וגם ארבעים מילימטרים הם עומק מספיק גדול עבור התקנת אורות רבים. לא מאבדים הרבה גובה במקום זה, אך יש לאפשר את העומק הרצוי בכל מקרה.

התקרה החלולה יכולה להיות עשויה לוח גבס או ציפוי עץ, בהתאם לתקציב האישי ושיקולי המחיר, כפי שניתן לראות בקטלוג ספוטים. עומק התקנת אורות שקועים בתקרה הוא הרבה יותר קטן.

קטלוג ספוטים

תכנון תאורה

תחילה יש לחשוב בקפדנות על המיקום בו אתה מעוניין למקם את התאורה. תאורה למטבחים שונה מתאורה לסלון. שורת ספוטים כרוכה במדידת המרחק וסימון צלב במקום המתאים על התקרה, אך יש לרשום את אורך הקו המקשר בעת התכנון.

סימון מיקום גופי התאורה על התקרה מבוצע באמצעות התבנית. אם אתה מתכנן להתקין תקרה חדשה, תוכל להיעזר בקטלוג ספוטים על מנת לתכנן במקביל את התאורה.

גופי תאורה עגולים או מרובעים

להתקנת נורות שקועות עגולות, יש לקדוח חור בגודל המתאים בתקרה בעזרת מסור. מומלץ להשתמש בנורות שקועות מרובעות, לקדוח חורים בתקרה בארבע פינות האזור המסומנות כלפי חוץ ואז לשרטט את האזור. אם מותקנים כבלים בתקרה החלולה, יש לוודא שלא פוגעים בהם.

פריסת קווים מקשרים

בשלב זה יש לפרוס את קווי הקישור, באמצעות שימוש בחוט כדי להנחות את הפתחים המתאימים. במהלך חיבור האורות לחשמל, יש לנקוט בכל אמצעי הזהירות על מנת למנוע סכנת התחשמלות. מומלץ תמיד לכבות את המפסק מראש ולהשתמש בגלאי מתח כדי לבדוק שלא קיים מתח בקו.

קטלוג ספוטים מספק את כל הוראות ההרכבה אותן יש לקרוא בקפידה טרם ההתקנה. אם אינך מרגיש בנוח בביצוע ההתקנה בעצמך, או אם חיבור החשמל אינו זמין עדיין בנקודת ההתקנה הרצויה, עליך להתייעץ עם חשמלאי מוסמך בתוספת מחיר על מנת שיסייע לך.

בחסות