ספוטים לתקרה

השנה הגיע הזמן לרכוש קופסת נורות חדשות. ההשקעה בנורות עשויה להיות יקרה, אך היא מתגלה כבחירה סופר משתלמת. מבחינת המחיר, תוכל לחסוך מאות שקלים מידי שנה ולהשיב את העלות בתוך חמישה חודשים.

ספוטים לתקרה מורכבים מנוריות יעילות פי עשר בהמרת חשמל בהשוואה למקבילה המיושנת. לכן, כדי להחליף נורה מסורתית, יש לרכוש נורת לד חסכונית.

השקעה משתלמת

למרות שמבחינת המחיר הן הרבה יותר יקרות בהשוואה לנורות המסורתיות וסוגי נורות אחרות בעלות "אנרגיה נמוכה", כגון נורות שעובדות יותר כגון ניאונים, הן צורכות הרבה פחות חשמל כך שתוכל להשיב במהירות את ההשקעה.

ספוטים לתקרה המותקנים בבית בגודל בינוני המכיל עשרה מנורות, מאפשרים את הדלקת האורות לתקופה ממוצעת של עשר שעות ביממה.

שיקולי עלויות חשמל

צריכת החשמל הכוללת של עשר מנורות המורכבים מספוטים לתקרה כרוכה בכמות אנרגיה זולה לשעה. כך שמידי שעה האורות צורכים אנרגיית חשמל נמוכה. בהתבסס על מחיר יחידה אופייני לנורה, רכישת עשר נורות הן השקעה משתלמת.

העלות היומית זולה גם כשהאורות דולקים במשך עשר שעות, וכשמחברים את המספרים לצריכת חשמל במשך שבוע, חודש או שנה, מקבלים חשבון חשמל נמוך בהרבה.


החלפת נורות

אם מחליפים את כל הנורות הקיימות עם המקבילות של מנורות לד, עלויות ההפעלה תהיינה רק עשירית ליום, מה שמתבטא בחסכון משמעותי לשבוע, חודש ושנה.

כמה עולות עשר נורות לד? ניתן להשיגן במחירים משתלמים ביותר, ועלותן צפויה עוד לרדת היות והן הופכות לפופולאריות יותר. החלפת כל עשר נורות בספוטים לתקרה היא השקעה משתלמת ביותר, אותה ניתן להשיב בפחות מחמישה חודשים, וכבר בשנה הראשונה מדובר בחיסכון גבוה. בנוסף, נורת לד מחזיקה מעמד זמן רב יותר

אנרגיה נמוכה

נורות קונבנציונליות בעלות אנרגיה נמוכה מספקות את אותה כמות אור כמו נורות מסורתיות, כך שהחיסכון כאן עדיין משמעותי לשנה, גם לאחר העלות הגבוהה של ספוטים לתקרה.

נורות לד זמינות בכל הצורות והגדלים, ויוצרות מגוון נרחב של צבעי תאורה כגון "אור יום", ו"אור לבן חם".

כך שניתן להשתמש בהן כדי להחליף נורות מסורתיות בסוגים חדשים שונים של ספוטים לתקרה, כמו גם שימוש בנורות מודרניות יותר המשמשות כזרקורי הלוגן קטנים ואורות שקועים בתקרה. הן יוצרות גם מעט חום, אם בכלל, מה שהופך אותן לחלופה בטוחה יותר מנורות חמות.

חיסכון משמעותי

החיסכון הנובע משימוש בנורות לד או ספוטים בתקרה המורכבים מנורות אחרות יהיה גדול עוד יותר אם התקציב האישי גדול יותר. לדוגמא, נורות המיוצרות בטכנולוגיה מתקדמת יקרות ביותר לצריכה בשעות היום, ומתאימות לשימוש לאנשים המפעילים יותר מקורות חשמל בשעות הלילה.

גם בשיטה זו, ולמרות תעריפי החשמל היקרים, החיסכון השנתי משמעותי ביותר, גם כשכל בני המשפחה מפעילים את האורות בכל חדרי הבית.

ניתן ללמוד עוד על קטלוג ספוטים כאן

בחסות