ספוטים במבצע

היכרות עם שיטה חדשה לחלוטין של חשיבה על מנורה של לד מתאפשרת עם בחירה בתאורה יעילה שניתנת להתקנה בכל יישום. 
תפקיד המפתח של התאורה הוא למלא אור ולשטוף בגוון תאורה את כל הסטנדרטים ליצירת אור לבן חם וקר, גוונים רכים, פסטלים עשירים, וגווני יסוד אינטנסיביים, וכל זאת מבלי להתפשר על יעילות האנרגיה, אורך חיים, והמחיר לו אתה מצפה מהנוריות. 
ספוטים במבצע מספקים מגוון נרחב של גוון ואור לבן, אך כל אחד מהם מותאם במיוחד למשימת תאורה פרטנית. 

תאורה לבנה

תפוקת האור יורדת לאפס עם הזמן. חיי נורות לד לבנים מתנהגים באופן שונה. הן פולטות אור המגיע לסוף תוחלת החיים שלהן כאשר תפוקת האור שלהן מגיעות לחמישים אחוזים מתפוקת התאורה מדורגת, ולא כשהן מגיעות לאפס. 
תפוקת התאורה קטנה בהדרגה, כך שרוב האנשים אפילו לא מבחינים בכך. בנוסף, אדם הנחשף לאור לד מיוחד על בסיס קבוע הופך להיות פחות רגיש לירידה רציפה בתפוקתו. למרבה המזל, גם ספוטים במבצע מחזיקים מעמד זמן רב מספיק בהתאם לרוב הדרישות.

אורך חיי נורות ספוטים

נראה כי לאחרונה השתפר הדיוק של גופי תאורה חדשים. מומלץ למהר ולרכוש מקטלוג ספוטים במבצע כל עוד נמשך המבצע. נתוני תוחלת החיים של התאורה מתוארים בגרף זמין על פי בקשה מיוחדת. צורת נתונים זו של תאורת לד לבנה מציעה רזולוציה גבוהה יותר. 
במקום להגדיר פלט זוהר במהלך נקודה אחת בזמן, בגרף הקו מוצע פלט זוהר כמעט בכל נקודה בתוחלת החיים של הנורות. נתוני תוחלת החיים הם היבט חיוני לכל עיצוב תאורת לד מותאם אישית. רכישת נורות לד מומלצת רק כשמתפרסמים ספוטים במבצע. 
נורות אלו עוברות בדיקת תקנים על מנת לספק את מלוא היתרונות. היות ונורת לד יכול באמת ליצור אור העולה על עשר שנים, מהנדסים מסתמכים על נתוני אקסטרפולציה על מנת לקבוע את התפוקה המאירה מעבר לתוצאות בדיקת תוחלת חיים פיסיות.

תוחלת חיים של ספוטים

תוחלת החיים של תאורת לד לבנה יכולה להשתנות בהתאם לפריטים הקשורים לסביבה ולעיצוב. גם תוחלת חיים של ספוטים במבצע נקבעת בסופו של דבר בהתאם לעיצוב התאורה האישי הפרטני. במקרים מסוימים, ניתן להגביל את תוחלת החיים ביישומי התאורה כשאריכות החיים אינה קריטית.
ניתן ליישם תאורה הפועלת לתקופה קצובה בלבד. השימוש הנפוץ יותר הוא יישום שבו ספוטים במבצע חשובים יותר מתוחלת החיים של הנורות. תאורת לד מגדילה את תפוקת הזוהר, ויתכן כי מגבלות תקציב אינן מאפשרות רכישת תאורה מתקדמת במחיר גבוה. 
התקנה לקויה של תאורה עלולה לחשוף נורות לד לחום מיותר, המוביל להפחתה משמעותית בתוחלת החיים. בנוסף לנתוני תוחלת החיים, תאורת ספוטים במבצע צריכה לספק נתונים שנבדקו הנוגעים לטמפרטורה. 
חיוני לברר נתונים אלו טרם הניסיון לחשב את המחיר המשתלם של ספוטים במבצע להתאמה אישית.

בחסות