מאווררי תקרה מעוצבים

מאווררי תקרה מעוצבים

מאוורר תקרה הוא תוספת מסוגננת ותפקודית לכל חדר ובמיוחד יכול להיות יעיל עם יש מאוורר תקרה לחדר ילדים.

 אם אתם חושבים על התקנת מאוורר תקרה בחדר שכבר יש בו שקע, חיווט המאוורר זהה לחיווט כל גוף תאורה בתקרה.

אם החדר אינו כולל תיבה, מומלץ לשכור שירותי חשמלאי להתקנת הקופסה המרכזת את החוטים דרך הקירות ועל התקרה. אבל תמיד כיף להתקין מאוורר לבד.


אופן ההתקנה

אם קיימת גישה קלה לתקרה עליה רוצים להתקין את המאוורר, מעליית הגג או ממשטח התקרה, קיימות מספר אפשרויות בסוג תיבת ההתקנה. אם לא ניתן להגיע לאזור שמעל התיבה, יש להשתמש בקולב מתכוונן המיועד לביצוע התקנת מאוורר תקרה דרך החור שנוצר בתיבת התקרה הקיימת.

כדי להחליף את גופי החשמל בתקרה, יש לבצע את הפעולות הבאות:

כיבוי החשמל בלוח הפתיל או המעגל. יתכן שיהיו קיימים מספר זוגות חוטים בתיבת התקרה. חלקם עשויים להיות חוטים הקשורים למעגלים שונים מהחוטים המתאימים למאווררי תקרה מעוצבים. זוהי השיטה היחידה להבטיח שכל החוטים בתיבה אינם פועלים.

הסרת כל כיסוי החשמל והתרת הברגים המחזיקים את הבסיס המקובע בתיבת התקרה

היות ומאווררי תקרה הם כבדים, אין להצמיד את המאוורר לתיבת תקרה סטנדרטית. לפני שבוחרים מבין מגוון מאווררי תקרה מעוצבים, יש לבדוק את הוראות התקנת מאוורר תקרה אותן פרסם היצרן, ולרכוש תיבת תקרת חשמל תקינה.

הנמכת הבסיס המקבע והסרת חיבורי קליטת חוטי החשמל.


החוטים במאווררי תקרה מעוצבים מגיעים בשניים או בשלושה גוונים:

* שחור, שהוא חם

* לבן, שהוא ניטראלי

* ירוק, שמיועד לקרקע.

ביצוע הוראות היצרן להתקנת סרגל קולב מתכוונן בתיבת התקרה

התקנת מאוורר תקרה מעוצב מבוצעת באופן הטוב ביותר באמצעות דחיפת הקולב דרך החור בתקרה שנוצר מהסרת תיבת החשמל הישנה. מסובבים את הקולב עד שהוא מותאם לקורות התקרה.

קצות הקולב מצוידים עם מסמרי פלדה חדים הנחפרים לתוך קורות העץ כשסרגל הקולב מורחב. לאחר מכן מצרפים את תיבת התקרה המיוחדת לקולב, ונועלים אותה על מנת שתספק בסיס בטוח המתאים להפעלת מאווררי תקרה מעוצבים.

ניתוק החוטים מתיבת התקרה הקיימת והסרתם

ראשית, יש לשחרר את הבורג המהדק את הכבל שמחובר לכבל הנכנס לתיבה. לאחר מכן יש להסיר את התיבה, ולעבוד מלמעלה, אם אפשר. אם לא ניתן, יש להסיר את כל המחברים הנגישים, המסמרים או הברגים, ולחבר אותם למסגור או לדחוף אותם לחלל הנוצר על מנת לחלצם מהמסגור, תלוי כיצד הוא מחובר.

 הרכבת המאוורר בהתאם להוראות היצרן

מאווררי תקרה כרוכים באספקת תמיכה ראויה במהלך חיבור החוטים ולכן לאת מיד מומלץ לשים מאוורר תקרה לפרגולה. היות והם כבדים, רוב הדגמים של מאווררי תקרה מעוצבים מספקים שיטה להשעיית החוטים מתחת לתיבת התקרה במהלך חיבור החוטים. אם לא צורפו לערכה חוטים, יש להתייעץ עם מומחה מקצועי להתקנת מאוורר תקרה ולחבר את החוטים נכון.

השלמת חיבור המאוורר לתיבת התקרה. השלמת התקנת מאוורר תקרה כרוכה בחיבור מספר ברגים בלבד.

לקטלוג המלא של מאווררי תקרה לחצו כאן