גופי תאורה למטבח

כשזה מגיע להתקנת תאורה למטבח, מדובר ביותר מהדבקת מתקן תקרן ניאון. כיום מבינים מעצבים שעיצוב טוב של גופי תאורה למטבח הוא חובה, כמו מדפים מורחבים נאותים. למעשה, תאורת לד, שטיפסה על ראש רשימת הבקשות לתאורת מטבח, נחשבת כיום לשיטת התאורה המובילה.

תאורת לד למטבח

יש ליצור שכבות אור ההופכות את המטבח לסביבה חמה ומסבירת פנים גם בעת התקנת תאורת משימה תפקודית.

השיטה הטובה ביותר לעיצוב מנורה למטבח היא להשתמש בסוגים שונים של אורות הזמינים ברמות מחירים שונות וכוללים אורות שקועים ואורות משימה המותקנים לתוך תקרת המטבח.

תכנון תאורת מטבח

תאורת משימה מעל הכיורים, המשטחים, האי, והמזווה המובנה, מתבצעת באמצעות הצבת האורות מסביב לחדר, למניעת צללים כשעומדים ליד הדלפקים והאי.

עיצוב תאורה למטבח מדגיש ארונות מטבח יפים, ומאיר פינות חשוכות במקומות אליהם לא מגיעים אורות אחרים.

תכנון תאורת המטבח מתבצע באמצעות התקנת אור שקוע אחד לכל ארבעה עד שישה מטרים של שטח תקרה. יש לשלב אורות כלליים רחבי זווית עבור תאורה מפוזרת עם אורות צרים לתאורת משימה.

גופי תאורה למטבח

תאורה מוקפדת

אין צורך ליצור אווירת תאורה טורפת, אלא להשתמש בטווח הנכון להתקנת האורות, כך שאור שקוע לא יוצב ישירות מעל הכיריים בעוד ששאר המטבח חשוך.

אין צורך בהתקנת שלושה גופי תאורה לרוחב החלק העליון של המקרר, כשכל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את הדלת. עיצוב תאורה למטבח כרוך ברכישת גופי תאורה יקרים, אך בהתקנה מוקפדת, ההשקעה משתלמת.

סגנון תאורה למטבח

מנורות המוצבים על גבי הארונות מאירים, מציגים אותם ומפיצים אור חם על הקירות והתקרה. אם אתה משתמש בנורות לד, אתה יכול להשאיר את האורות דולקים כל הלילה כשאתה קם לנשנש חטיפי לילה מאוחרים.

יתרונות תאורת לד

נורות לד אינן מחממות, וניתן להשאירן דולקות במטבח כל הלילה ליצירת זוהר נחמד בחלל. למרות שהנורות עצמן נמכרות במחיר יקר, השימוש בהן אינו משפיע באופן משמעותי על חשבון החשמל.

בעבר נחשבו נורות לד למטבח כמותרות. כיום ניתן להתקינן מתחת לארונות כדרך שבשגרה, היות והן משמשות כמשימת תאורה חובה לתפקוד במשטחים עם אור בהיר.

שימוש יעיל בתאורת מטבח

החכמה היא לבצע עיצוב תאורה למטבח כשהאורות מותקנים מאחורי קצה ארונות הקיר, כך שניתן לראות רק אור ולא מתקן. תאורת משימה אופטימאלית מתבצעת עם מיקום אורות בשליש הקדמי של הארון, על מנת להדגיש יפה את גב הארונות.

סוגי נורות למטבח

ניתן להשתמש במספר סוגי נורות תאורה מתחת לארון:

1. רצועות נורות לד המותקנות על הארונות, חסכוניות באנרגיה, קלות להתקנה, וזמינות במחיר משתלם.

2. גופי פלורסנט נמכרים בעלות האפקטיבית ביותר, אך הן מעניקות זוהר כחלחל.

3. נורות הלוגן פולטות אור בהיר אך עלולות ליצור חום עז ולהכפיל או לשלש את עלות השימוש בחשמל. בחסות