גופי תאורה לגינה

אין ספק כי אחד המקומות המועדפים עלינו בין אם בכדי לשבת ולהתפנק לנו בשעות אחר הצהריים כשהילדים משחקים להם בדשא, או בין אם כאשר אנו מזמינים את האנשים שהכי קרובים לליבנו להתארח הוא הגינה. רובנו משקיעים אנרגיה ולא מעט כסף בכדי להפוך את גינתנו למקום שעיצובו משתלב יד ביד עם תהליך העיצוב של ביתנו ומאפשר לנו ליהנות מכל היתרונות של ישיבה ואירוח בחוץ. הישיבה באוויר הפתוח מעניקים תחושה של רוגע, שלווה וחופש כך שנעשה הכל להפוך את הגינה, המרפסת או הגג למקום אידיאלי. לכן, אנו מתכננים פינה בה נוכל לשבת על מערכת ישיבה מפנקת בין אם במרפסת, בפרגולה או על הדק, בוחרים גריל איכותי בכדי שנוכל לארח לברביקיו וגם לתאורה יש תפקיד חשוב בתהליך העיצוב של הגינה. היום יש אינספור סוגים של גופי תאורה לגינה חלקם עונים על הצורך העיצובי, אחרים נחשבים לפונקציונליים וחסכוניים במיוחד ויש גם גופים שעונים על שני הצרכים.

אז אילו סוגים של גופי תאורה לחצר קיימים?

1. ספוטים- תפקידם של הספוטים הינו לשמש כתאורה חזקה ועוצמתית. גופי תאורה לגינה מסוג ספוטים, יתאימו לרוב במטרה להאיר על צמחיה מיוחד או אלמנטים מסוימים אותם אנו רוצים להדגיש ולתת להם מקום של כבוד. אם למשל יש לכם בגינה ערוגת פרחים צבעונית, ספוטים הם הפתרון המושלם.

2. תאורת שביל - בדיוק כמו שהעירייה דואגת שהשבילים והשדרות בערים יהיו מוארים עם תאורת שביל, כך בבתים בהם יש שביל המוביל לחצר או לכניסה לבית, נהיה זקוקים לתאורת שביל שתפקידה להאיר את כל המעברים בגינה שלנו.

3. תאורה לתלייה - תאורה זו מתאים לתלות על עצים גבוהים למשל. לדוגמא, אם גריל הגז או גריל הפחמים ממוקם בגינתכם בסמוך לעץ גבוה, תוכלו למקם על העץ תאורה מיוחדת שתאפשר לכם לקבל אור בסמוך לאזור שבו אתם צולים את הבשר.

4. תאורה שקועת קרקע - במידה ויש לכם דק, תאורה שקועה היא הפתרון המושלם עבורכם. התאורה השקועה מדגישה קו עיצובי חדשני/מודרני ואף מצויינת במטרה להאיר את הכניסה לבית וגם את המעברים.

גופי תאורה לגינהגופי תאורה לגינה - המעבר לתאורה סולארית

בשנים האחרונות כחלק בלתי נפרד מהמהפכה הירוקה האקולוגית שמתקיימת בשלל תחומים בחיינו, יותר ויותר משפחות בישראל בוחרות לעבור להתקנת גופי תאורה לחצר מסוג סולארי. אמנם המחיר שלהם עלול להיות גבוה יותר, אך אם חושבים לטווח הארוך, מדובר בחיסכון של מאות שקלים בחודש. מה שקורה בפועל הוא שגופי התאורה הסולאריים נטענים מאנרגיית השמש במהלך היום, נהפכים לאנרגיה של חשמל ובלילה נדלקים. יש המון סוגים של תאורת גינה סולארית הפועלים על טכנולוגיה סולארית ופרט לעובדה שהשימוש בהם מוזיל את עלויות החשמל, הם גם קלים ופשוטים להתקנה.