גוף תאורה לגינה

עיצוב התאורה בגינה הוא בין התהליכים הכי חשובים כאשר אנו מתכננים את חצר ביתנו. המיקום של הגופים השונים, עוצמת האור, סוג האור שנבחר, גופי תאורה לגינה ישפיעו בסופו של דבר הן על האווירה והן על הפעולות אותן אנו מבצעים בחצר ביתנו. הרעיון מתבסס על העובדה שאנו רוצים לקיים קשר בין עיצוב הבית לעיצוב הגינה במטרה שישלימו אחד את השני. טרם אנו בוחרים את סוג התאורה אותה אנו בוחרים עלינו לשאול את עצמנו שאלות רבות ולעתים אולי כדאי להתייעץ עם יועץ תאורה מקצועי.

אז אילו שאלות נשאל את עצמנו?

1. אילו אזורים בגינה שלנו היינו רוצים להאיר - האם יש לכם גינה גדולה או קטנה, האם אתם זקוקים להרבה או מעט אור?.

2. מה אנחנו מעוניינים להאיר - האם אנו מעוניינים שיהיה אור באזור בו יושבים, האם יש לנו אזור בו אנו מכינים ״על האש״ ובו אנו זקוקים לכמות אור מוגברת סטייל פרוז׳קטור, האם כדאי להאיר גם את הצמחייה או את ערוגת הפרחים בה השקענו כל כך?

3. מהם הצרכים שלנו מגופי התאורה השונים - האם אנו קוראים בשעות הערב ספר וזקוקים לאור שיסייע לנו בתהליך הקריאה, האם יש לנו בריכת שחייה ולכן אנו זקוקים לתאורה באזור שבו היא ממוקמת, האם הילדים משחקים בשעות הערב המוקדמות בחוץ וזקוקים לאור באזור של הדשא?.

שאלות אלה ורבות נוספות יסייעו לנו לבחור את כמות הגופים, הסוג שלהם ולתכנן את תהליך עיצוב תאורה בגינה בצורה המיטבית.


גוף תאורה לד - הפתרון המושלם לגינה שלכם

רבים עושים שימוש בתאורת לד לגינה. גופי תאורה שקועים או נמוכים מסייעים לנו מצד אחד לנצל בצורה המיטבית את אורך החיים של הנורה ומצד שני לחסוך בעלויות החשמל. אולי מחיר של נורת לד גבוה בהשוואה לנורות אחרות אך בטווח הארוך אנו חוסכים כסף. תאורה הלד מספקת אור עוצמתי ומאפשרת להשיג הרמוניה מושלמת בין עיצוב לפרקטיות. יש גופי תאורת לד גדולים, יש קטנים, שקועים המתאימים להארה של שבילים או שקועי רצפה להארה של דקים. הם אינם מעודדים שריפות בשל החום שנוצר מהנורה ולכן נחשבים לבטיחותיים מאוד באזור החיצוני של הבית.

גוף תאורה סולארי - לנצל את אנרגיית השמש ולהוריד את צריכת החשמל

בין הפתרונות היותר מוצלחים של שנות ה-2000 הוא מנורות סולאריות לגינה. אותם גופי תאורה למעשה קולטים במהלך היום את האנרגיה שהשמש פולטת ומתרגמים את אנרגיית החום לחשמל. גופים אלה מתאימים להתקנה בחצרות, בגינות במרפסות, בפרגולות ויכולים לשמש פתרון הארה מעולה. הם מסייעים להוזיל משמעותית את עלויות החשמל ואף תורמים רבות למאזן האקולוגי הסביבתי.

בחסות